NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesület

Előadás

A Szegedi Tudományegyetemen szociális munkás hallgatók részére már második alkalommal tartott bemutató előadást egyesületünk egyik tagja és kutyája, illetve egyik önkéntesünk. Az előadás során a hallássérültek életéről, tanulmányaikról, munkavállalási gondjaikról, segédeszközökről, kommunikációs szempontokról, jelnyelvről, mindennapi küzdelmeikről is szó volt, a jelenleg zajló rokkantsági felülvizsgálatok mellett. Nem utolsósorban Egyesületünk tevékenysége, a segítőkutyák sokfélesége is terítékre került. A hallgatók és tanáruk kitartó érdeklődéssel követték a bemutatkozást, kérdéseikkel további fontos szempontok megbeszélésére került sor. Ilyen volt például az, hogy hogyan tudnak segíteni a sérülteknek a szociális munkások (önkormányzatnál, családsegítő szolgálatnál és hasonló munkakörökben) és mi a teendő, ha egy ügyfél segítőkutyával érkezik az ügyfélfogadásra?

Az útiköltséget köszönjük a Farkasinszky Teréz Alapítványnak.

Előadók Franyó Borbála és Pázmándi János voltak, a hallássérült-segítő kutya bemutatót Borzas prezentálta.